| CapitanulUrs a întrebat:

am 2 caini la tara un caine corcitura de 12 ani si un caine amstaff de 5 luni. Amstaff a scapat din casa si cainele corcitura de 12 ani l-a muscat de gat s-ar putea sa se intample ceva daca l-a muscat de gat? spuneti-mi va rog

Răspuns Câştigător
| AllexC a răspuns:

Daca este destul de grav, iti recomand sa-l dai cu ceva rivanol sau apa oxigenata ca sa nu se infecteze.

2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Dar ce au, nu i-ai acomodat unul cu altul? Rar am auzit caini in aceeasi curte sa se muste, doar daca nu sunt acomodati.

| AlexVlc a răspuns:

Dacă vezi sânge, du amstafful imediat la veterinar. Dar dacă nu a lăsat urmă muşcătura, atunci inspectează zona, ca nu cumva să se învinețească.