| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare :

Am o catea de 6 ani si pana acum nu a avut nici-un fel de problema era jucausa.

Aseara cand i-am dat de mancare abia iesea din cusca nu putea sa manance si ca niciodata nu mai era jucausa, ramanea socata, se misca greu si vroia doar sa intre in cusca si sa stea jos.Nu este gestanta, nu are spume si bale gura.

In dimineata aceasta a baut apa dar foarte putina si am observat ca o durea stomacul, iar cand am atins-o pe stomac a inceput sa schelalaie si a intrat in cusca.

Ce pot face?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Este il sa aiba viermi intestinali. Intr.o bucatica de carne, usturoi,,, dupa care putin lapte,,,, trece, si eu am patit la cainii mei.

| adishorMS a răspuns:

Du-te la veterinar cu ea daca nu reusesti tu sa-l scoti daca sta prea mult in gat se poate complica

| AleDia a răspuns:

Du-te cu ea la un veterinar, ca poate se va agrava.

| miny1234 a răspuns:

Acum am vazut mai bine, are un os de pui pe gat o supara si cand bea apa (nu mananca) sta numai cu gatul si capul intins.

| miny1234 a răspuns:

Abia astazi am observat ca nu poate deschide gura iar de mancat, mananca doar ce este tocat, iar cand ii deschid gura pe jumatate o doare si fuge (este de la dantura ori are un os ramas?), iar in sat avem un veterinar care ma mult de injectie nu stie sa faca..este incompetent