| Andi2003 a întrebat:

Salut! Am o problemă legată de doi porumbei. Stau la bloc, unul din acela cu mai multe scări, iar geamurile de la baie au deschidere la un gol care merge de la parter până la etajul 10.

Recent, din cauza că vecinii s-au plâns că vin porumbei să-și facă nevoie pe pervazurile geamurilor, s-a pus o plasă de metal care să împiedice intrarea porumbeilor. Numai că vecinii au lăsat doi porumbei acolo să moară de foame, pentru că nu au reușit să-i alunge și pe ei înainte să pună plasa, și nu mă înțeleg cu nimeni să facem ceva, și nici nu pot să ajung la ei, fiind pe un pervaz de la etajul 6. Ce ar trebui să fac?

Adică nu vreau să știu că aș fi putut să ajut, și i-am lăsat să moară. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Pune mâncare la pervazul geamului tău și apoi pune o cutie eventual, ca să îi poți prinde și elibera. Cutia o pui, numai dacă nu reușești să îi prinzi când le dai mâncare.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ori tai plasa aia ori spui o rugăciune intru memoria inaripatelor captive

| TheGentleman a răspuns:

Ce vecini imbecili ai. Să vezi cum miros când începe să li se descompună cadavrele. Le doresc atât alor tăi vecini, cât și doreilor care au efectuat lucrarea să fie urmăriți de mirosul de putrefacție orice ar face: mănâncă? miros și gust de cadavru descompus; fac sex cu nevasta/amanta? miros de cadavru. Se spală? Miros de cadavru și tot așa