| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, am o testoasa de florida, mica si isi mananca uneori excrementele (traba mare). Este normal? Daca nu, spuneti-mi va rog ce as putea sa fac sa nu le mai manance.

Răspuns Câştigător
| Si_Atat_Emanuel_1997 a răspuns:

Da, este ceva normal. Broscutele nu digera toata mancarea cand o mancanca iar de aceea mananca propriile fecale, pentru a mai trece inca o data prin stomac "materia"
sau poate fi un semn al unei deficiente de minerale in organism

3 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Nu ştiu, încerc să gândesc logic acum doar nu oi sta zi de zi să vezi când îşi face nevoia să îi aduni treaba, doar nu moare de la aşa ceva, chiar ar trebui să consulţi un specialist, cât timp nu prezintă aspecte de vreo boală poţi sta liniştită.
O zi plăcută!

| danteewerr a răspuns:

Eu am o țestoasă de romanes, și halește doar pește prăjit cu mămăligă și usturoi! :laughing) Mai schimba și tu apa cănd vezi că se cacă broscuțele tale vietnameze de florida. Părerea mea este că este și nu prea este bine să halească broscuța ta, rezidurile proprii! Mergi la zoo și nu mai da funda aiurea la toți neaveniții care fac caterincă de tine!