| th3truth a întrebat:

Am un catelus de aproximativ o luna si este constipat.De abia face.Ce ar trebui sa ii fac ca sa nu mai fie?

8 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Poate este de la mancare sunt multe pastile pentru a trata se gasesc la pet shop sau la farmacia pentru caini trebuie ori sa ii dai cu seringa (doar daca e lichid)ori sa ii pui in mancare funda>?big grinbig grinbig grin:big grin

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la veterinar.Nu aici gasesti remediul pentru el.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Sa nu ii dai nici un medicament deoarece e prea mic si ii poti face rau.Nu ii da numai mancare solinda dai si ceva lichid.Cel mai bine dul la veterinar. Baftahappy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

In primul rand NU ii da medicamente care sunt pentru oameni, deoarece pentru animale pot fi foarte toxice!
schimba-i putin alimentatia, cu ceva mai usor, care sa contina si legume! renunta putin la bobitele speciale pentru ei daca ii dai! incerca cu putin laptic diluat cu apa, daca vrea, ca sunt si mofturosi! daca nu, mergi la medicul veterinar! multa sanatate, asteptam vesti bune despre cutzul tau!

| mimi2000mimi a răspuns:

Daca e asa mic ii periculos cu medicamente...da-i lapte de vaca! laptele ii bun si pentru constipatie, si pentru unele otravuri chiar! da vezi sa nu fie de la fabrica laptele, sa fie de casa, si sa nu ii dai mult, ca se poate strica la burta.da-i cel mult 1/2 litri la o masa.in cam 4-5 ore trebuie sa isi dea drumul happy

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaRoxana a răspuns:

Dai mult lapte si dul la plimbare sa isi faca treburile sau dul la veterinar

| d4ea a răspuns:

Eu zic ca daca ii bagi un dulcolax in mancare ca oricum e foarte mica pastila, nu-i problema.