| Pricop_Ilinka_Stefana_1995 a întrebat:

Am un catelus f. simpatic de 1 luna (a implinit ieri), si am mers azi la un cabinet veterinar si i-am facut deparazitare interna. El nu e de rasa, e o corcitura intre mama-Golden Retriver si Labrador iar tatal-Bischon Maltez si inca o rasa. Oricum, astazi familia mea merge la un gratar afara. As putea sa-l iau si pe catelus afara? Acolo mai este un catel de 6 luni Ciobanesc Mioritic cu vaccinurile la zi. I-as putea face vreun rau catelului meu sau ciobanescului?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Poti sa il iei linistita ca nu are nimic.Eu iti recomand sa nu il lasi sa se joace cu ciobanescul ca e destul de mare la 6 luni si ciobanestii cresc repede si poate ori intentionat i-ar faca rau sau din joaca s-ar putea sa il loveasca pe catelusul tau.
Da, poti sa il duci dar fi cu ochii pe el si nu il lasa sa se duca de langa tine.
Distractie placuta!

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

E foarte mic la o luna, trebuia tinut inca la mama lui, nici nu cred ca e intarcat, in fine. Cel mai bine l-ai tine acasa fiindca el nnu e imuniZat cum trebuie daca inca nu a fost intarcat. Cel mai bine il scoti dupa terminarea schemei de vaccinare, in jur de 3 luni.

| Betyskumpik a răspuns:

Daca are facute deja primele 3 vaccinul il poti scoate cu incredere afara dar sa stai cu ochii pe el!
funda?

| Gabriel643 a răspuns:

E prea mic, sa-r putea intoxica.Cat despre celalat el poate iesi, Mai lasa catelul pana la 1 an, si poti sa-l duci la gratar

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Ia-l şi pe el. se va plictisi oricum singur acasă laughing. şi îi va face bine o ieşire la aer, plus că va avea un partener de joacă.

| agentclanc21 a răspuns:

Catelul mic are doar o luna, deci eu cred ca este prea mic. Cat despre ciobanesc are 6 luni si este destul de mare cred ca poti sa il iei la iarba verde. Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| raluer a răspuns:

Nu are ce rau sa pateasca daca ai grija de el, e cam mic totusi sa se joace cu unul de 6 luni