| Alinu7 a întrebat:

am un yorkshire terrier si de 2-3 zile nu mai manca nimic, nici boabe am incercat cu mancare gatita si chiar nu vrea! cand vin de afara cu el nici bine nu am intrat in casa si iar vrea la plimbare! inainte nu era asa, nu conteaza asta, problema e ca nu mananca! ati m-ai patit si voi ceva asemanator? Dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna Alynu7,
Imi spui te rog ce alte simptome are? Vomita, are diaree? Apa bea?
Ar putea avea paraziti intestinali sau daca are diaree, vomita poate sa fie o infectie intestinala. Oricum, pot fi foarte multe cauze asa ca ar trebui sa faci o vizita medicului veterinar.
Pa, pa

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

@Alynu7, cauza pentru care bea multa apa poate fi datorata cresterii temperaturii. Ii poti lua temperatura? Oricum daca bea apa ne limitam mai mult doar la probleme intestinale. S-ar fi putut sa ia ceva microb de pe strada dupa ce s-a lins pe labute.
Daca nu a mancat de vreo 3 zile e posibil sa ii puna perfuzie. Ai putea sa insisti si pe niste analize ale sangelui.
Sanatate catelusului!

| DoarOana a răspuns:

Nu ai de ce. Iti multumesc la randul meu pentru fundita. Poate revii cu ce ti-a zis medicul veterinar...

| Alinu7 explică:

Nu vomita! dar bea apa foarte des! maine o sa il duc la veterinar sad

| Alinu7 explică:

Ok multmumesc frumos Oana pentru tot!