| AlinAvram a întrebat:

Salut! As dori sa achizitionez un acvariu, am gasit ceva micut de doar 570ml si daca ma poate ajuta cineva sa imi si aleg un peste. Din cate am inteles sunt cateva "rase" la care nu le trebuie pompa de aer. Cu temperatura nu ar fi o problema, fiind 23 de grade aproape tot timpul. Daca cineva se pricepe si imi poate recomanda o specie de peste cu conditiile sa nu ii trebuiasca mult spatiu si sa nu ii trebuiasca pompa de apa, astept raspund mai jos! Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Va rog mult, din suflet, cu frișcă și cireasa deasupra, vorbiți cu un expert, nu cereți sfaturi de la neica nimeni de pe net. Dacă sați în București exista un petshop "coralis" în drumul taberei, au numai pesti și sunt specializați în îngrijirea lor, or sa va răspundă cu drag la toate întrebare.

Dacă stați în Cluj-Napoca exista un magazin "nevertebrate" la fel, specializați în pesti. Dacă nu aveți niciuna la îndemână măcar dacă aveți un "animax" în oraș, au oameni instruiți în îngrijirea peștilor. Va implor din suflet, faceți cumva sa ajungeți la unul din magazinele enumerate mai sus, sa știți ca vorbiți cu cineva calificat.

| asmodeus10 a răspuns:

Din cate am auzit un peste betta ar fi indicat, e si ieftin si poate fi tinut intr-un acvariu de gen bol.

| Claudiu19902 a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema, m-a ajutat foarte mult acest site pentru a decide ce peste sa imi iau. Locuiesc la apartament si nu am vrut un peste care sa trebuiasaca prea multe ingrijiri. http://detonnot.com/8X56