| dutulina a întrebat:

Ce caine spuneti voi ca este mai dragalas pentru un baiat
Bichon Bolognese sau un Westie

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Ambii caini sunt dragalasi si foarte jucausi. Daca vrei unul dintre acesti caini, trebuie sa iti rezervi o mare parte din timpul tau liber pentru a te juca cu ei. Westie un caine potrivit pentru un baiat, deoarece este foarte activ si se dreseaza foarte usor. Este un caine afectiv, deci se potiveste si fetelor.
Bichonul nu cred ca este cel mai potrivit, deoarece necesita periere zilnica. Si el este un caine jucaus, energic. Mai energic decat Westie. Are tendinta pantofi, animale de plus daca nu i se da atentie. E un caine mai putin afectiv, dar usor de dresat.
Cel mai dragalas, dupa parerea mea, este bichonul. Are ochii mari si blana pufoasa, de aceea este un caine foarte frumos.

5 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai a avut o prietena westi si a spus ca daca nu stai mereu cu ochii pe el distruge tot.Adica e foarte jucaus si ii treuie un spatiu destul de mare pe unde sa alerge si sa se jaoce.Eu tias recomanda un bichon mai ales ca ei sunt caini de apartament.

| mgtow a răspuns:

Westie.

| sissik a răspuns:

Recomand Westie, ca un baietel nu va peria zilnic pe Bichonul. Dar si pe Westie trebuie ales atent, nu de la pet shop in varsta de 3-4 luni, ci de la un crescator la varsta de 7-8 sa socializeze cum trebuie. Crede ma ocupam cu ambele rase de mult timp. http://westie.webgarden.ro/ si http://bichon.webgarden.ro

Răspuns utilizator avertizat
| love_6969 a răspuns:

Westie este cel mai dragut catelus din lume