| danni3l a întrebat:

Cum face la mozilla cand intru pe el sa imi apara direct google?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra la Unelte ->Optiuni->in tabul General la -> Pagina de start scrii -> http://www.google.ro/ apoi click pe OK.
Enjoy!

10 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Si eu am Mozilla si imi apare direct pagina de google. Trebuie doar sa-ti setezi google ca pagina de pornire (nu trebuie neaparat cont). La Mozilla apare intotdeauna undeva sus o casuta pe care arata o casuta (adica pagina de pornire). E cam complicat sa-ti explic, dar vei vedea ca e simplu. Deci scrii google:
https://www.google.com/......https?/
pune pe pagina asta, apoi cumva (nu stiu sa-ti explic), tine apasat pe primul Google care iti apare (prima pagina), si muta scrisul in casuta aia care e pagina de pornire, ce apare sus undeva. Si asa google va deveni pagina de pornire. Eu asa procedez.
Sper ca te-am ajutat, bafta;).

| cherrybomb a răspuns:

Trebuie sa ai cont pe goolge, te loghezi si iti va aparea pe prima pag google acea pagina o poti personaliza cum vrei tu ( cu orice poza)

| later a răspuns:

Fii atent
Scrii sus acolo la cautare www.google.ro
iti intra in site...
mai in stanga nitel de www, chiar langa www iti apare o iconita reprezentand google-ul
ti click pe iconita, si o trahi(fara sa dai drumu las click) pe semnul ala din dreapta de HOME (e o casuta) ...astfel incat iconita o pui pe casuta aia si te intreaba "alegeti google ca pagina de start?" si dai da;)
uite un mic SS sa vezi mai usor;)
http://img823.imageshack.us/img823/8486/snapshot20111214105824.png

| AlexandruVlad432 a răspuns:

Salut!
1) Intrii in Mozilla
2) Dai click sus la "Unelete" si intri in "Optiuni"
3) Click apoi pe "General"
4)Unde scrie "Pagina de start" introduci www.google.ro
5) Click OK de jos
6) Inchide si redeschide Firefox pentru a vedea daca a mers :D

| Aesir a răspuns:

Options, la tabul general este acolo homepage si in aceea casuta treci tu google.com in loc de ce este initial acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie nu ai ce ii mai face.Dar google chrome e mai bun decat mozzila firefox.

| FesCuDungi a răspuns:

Te duci la setari si schimbi homepage-ul si salvezi si gatawinking

| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Pai:
1. Cand intrii pe Mozilla Firefox, in stanga sus apare niste alea in engleza, si tu dai pe Tools, adica pe penultima categorie sau ce o fi aia.
2. Apasa pe ultima adica pe Options.
3. O sa iti apara un tabel cu niste alea.
4.Tu dai pe prima unde scrie General sau te da ei direct de acolo.
5. Unde scrie Home Page, sterge ce e acolo si scrie www.google.ro.
6 Dupa aceea mereu cand intrii pe Mozilla Firefox o sa iti apara Google.
7. Daca vrei sa iti apara alta pagina de pornire tot asa faci;)
Bafta!

| Cosming a răspuns:

Mergeti la Tools (stanga-sus, langa File, Edit, etc.) si selectati Options din meniul afisat. In tab-ul Main, meniul de Startup, aveti optiunea sa schimbati homepage-ul cu cel dorit de dvs.

| Iosif_Madalina_1997 a răspuns:

Multumesc AlexandruVlad432