| deep128bpm a întrebat:

Locuiesc în apartament si as cumpara un caine de rasa Teckel sau Beagle. Am vecini si nu vreau sa risc o amenda sau ceva. Se merită, sunt gălăgiosi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai intreaba administratorul daca ai voie sa tii animale in apartament. Orice caine este galagios, dar asta nu inseamna ca nu se va opri din latrat, daca il scoti afara in fiecare zi, te joci cu el, il hranesti la timp si toate cele nu vei avea de ce sa-ti faci griji. Tot ce conteaza este sa nu il neglijezi.

1 răspuns:
| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu am o fetita Beagle in varsta de 4 ani. Sincer, nu merita rasa asta daca vrei sa il tii la bloc, este galagios, strica tot ce prinde, chiar daca este extreme de dragalas. Sa nu uitam ca, fiind un caine de vanatoare, are nevoie de o gradina in care sa alerge.