| RozyRozyRozy a întrebat:

1.Cum pot sa invat sa fac Double Dutch? 2.Trebuie sa folosesti o coarda anume pentru sarit? Sau se poate cu orice coarda? 3. Daca trebuie o coarda speciala, de unde o pot achizitiona sau din ce pot sa o fac chiar eu. Multumesc Anticipat! DAU FUNDA! (scuza.ti cadegoria big grinbig grinbig grin)

2 răspunsuri:
| NoShit a răspuns:

Ăla de la profilul tău e Dicken Lieber?

| Byby_Mycutza_1995 a răspuns:

Pentru a face double-Dutch trebuie sa ai o coarda trebuie sa fie de 3, 65 m sau 4.25, grosimea corzi trebuie sa fie 1-1, 5 centrimetri, iar double-dutch se face in 3-6 persoane, incepatori folosesc o coarda, dar campioni sau ceva de genu cate 2 corzi, sper ca ti-am fost de folos daca vrei cauti pe google video si o sa vezi niste campioni adevarati.