| welikeit a întrebat:

Am primit cadou o chitara acustica si am cateva nelamuriri. Are in interiorul ei o mufa de intrare de 3.5
http://imageshack.us/photo/my-images/818/4ei0.jpg/
Intrebarea mea este daca chitara mea este cumva electro-acustica sau daca poate sa fie cumva conectata la PC. Mentionez ca am incercat cu cablu 3.5 la 3.5 in input-ul de microfon si cel de line in.(asa am gasit de pe alte forumuri)
Multumesc de ajutor si dau funde!

1 răspuns:
| toghaphyboom a răspuns:

Daca are mufa, presupun ca este electro-acustica. Dar mi se pare dubios locul in care a fost pusa. Du-te la un profesor de chitara si discuta cu el, este posibil sa fi descoperit un slot interesant big grin

Spor la invatat acorduri, Sarbatori fericite.