| KejeGM a întrebat:

Am si eu un hamster de 2 luni ( e rasa mozaic, nu stiu sigur daca e femela sau mascul ). Cand l-am cumparat era aproape alb tot. In ultima vreme si-a schimbat blana si devine gri. E ceva normal sa trebuie sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| smartydsay a răspuns:

Probabil isi schimba culoarea datorita anotimpului sau isi schimba blanita definitiv.In orice caz nu e ceva de care trebuie sa te ingrijorezi, poti sa incerci sa ii cureti blanita cu o periuta inmuiata putin in apa(poate e murdarel) sau sa il perii
http://sonicknikon.blogspot.ro/2010/08/hamsteri.html aici poti gasi mai multe informatii. Sper ca te-am ajutat! succes cu hamsterul!

2 răspunsuri:
| Devilady a răspuns:

Probabil si-a schimbat blana in functie de anotimp.nu trebuie sa te sperii.se intampla la unele animale(vulpi,veverite, hamsteri, soarecii de camp, hermelina, iepurii de camp)

| smartydsay a răspuns:

Http://animaledecompanie.info/......l-tau.html aici poti afla daca e fetita sau baietel.Succes!