| RoxYuuKikyo a întrebat:

Tata este pe cale sa imi ia un Jack Russel Terrier. Totusi este pus pe ganduri din cauza banilor. Si aici intrebarea: Merita? Si daca merita puteti sa-mi spuneti lucruri bune si lucruri rele despre el? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! 1. Dacă stai la bloc, gândeşte-te bine! Rasa asta e foarte activă, are nevoie să alerge mult, să sară, să scurme!
2. Câinii din această rasă sunt foarte inteligenţi, vioi, ataşaţi stăpânului.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută pentru timpul liber, intră pe http://lecturirecenzate.ro/

1 răspuns:
| ioana100 a răspuns:

Ce intrebare este aceasta? merita? ce vrei, cainele sa-ti aduca saci de bani acasa sau la ce te referi? in primul rand gandeste-te daca ai nevoie de un prieten timp de 10-16 ani,daca nu-ti permiti,nu-l cumpara,un caine necesita multe ingrijiri(bineinteles doar daca il respecti),eu il duc pe al meu saptamanal la dentist veterinar,lunar la veterinar,ii cumpar mancare buna(niciodata nu m-am gandit sa fac economii cu el,chiar daca mancarea este scumpa macar este mai sanatoasa!),are hainutele lui,il plimb zilnic la ore fixe indiferent de starea mea sufleteasca,mergem la competitii cand se organizeaza si muuulte altele! daca nu-ti permiti mai bine nu-ti cumpara, o sa se chinuiasca! faci cum vrei, aceasta este doar parerea mea...