| thelink a întrebat:

vreau si eu un raspuns RAPID deoarece sunt in mare dificultate! Am un acvariu cu pesti in el am 4 femele xifo 2 masculi xifo 1 mascul molly 2 fete molly 2 guppy baieti si 1 fata guppy. Iar una dintre femelele de tip xifo la cei 2 ochii i-au aparut ca un fel de bacterie tare si nu cred ca mai vede deoarece inoata cam prost. crying imi este foarte drag de ea deoarece are un abdomen foarte frumos cu galben-portocaliu si o am cam de 6 luni! Cei de la magazin mi-au spus ca este bolnava si sa o arunc voi ce spuneti sa fac?! Dau funda celui mai bun raspuns! Scz ca am scris multhappy

3 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

In primul rand trebuie sa o pui intr-un alt acvariu separat sau borcan(ma rog dacanu ai)si da-i vitamine in fiecare zi eu asa am facut cu un betta bolnav la ochi si si-a revenit.vitaminele le poti lua de la un petshop sau de aici:http://www.petshopmania.ro/? action=termekek&kategoria=53

| Shukacu a răspuns:

Izoleazo intr-un borcan, lighean ceva sau in cel mai rau caz dai drumu intr-un lac in special cele din parcuri deci ai multe anternative.
Asta e stiu cum e sa te desparti de un animal de care iti place.

| 00MaDa00 a răspuns:

Daca e o boala care se poate da si la alti pesti din acvariu mai bine ai pune-o separat dar nu o arunca cel putin eu nu as face asta nu o lasa sa moara si sa stie ca e singura.pa