| Ljublăjakna a întrebat:

Ieri am cumparat un kit complet gard electric iar eu vreau sa-mi achizitionez acum o baterie sau acumulator nu stiu exact cum se numeste.pe instructiuni scrie ca se poate incarca aparatul cu baterie de 12 v 45 ah.Eu vreau sa cumpar o baterie de 12v 12ah ar avea ceva? Ar fi ceva in neregula? Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-are nimic doar că instalația nu va ține sub tensiune perimetrul dat atâta timp cât se specifică in instrucțiuni, ci mai puțin

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei să funcționeze cam 20% din cât scrie în manual, îl poți folosi pe ăla.
Dar mai bine cumperi o stație de alimentare solară (cu baterie de 45 Ah).