| GabbyGabriella64 a întrebat:

Scottish fold este o rasa agresiva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este o pisica normala, domestica, non agresiva daca nu o isterizezi tu.

| ReddY25 a răspuns:

Nu neaparat

| Eireann a răspuns:

Nu, dar asta depinde de la pisica la pisica si de felul cum te porti cu ele. Daca se simt amenintate atinci orice animal poate sa fie agresiv.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu. Nu este o rasă agresiva. Nu există o rasă anume de pisici care să fie agresive. Nici dacă adopți una de pe strada Nu poate fi agresivă. Însă, poate deveni agresivă dacă tu ca stăpânul ei te comporți agresiv, urat cu ea.

| andreiffff a răspuns:

Potrivit

| Afdeslord a răspuns:

Scottish fold este cunoscut pentru că este o rasă de pisici foarte docilă și prietenoasă. Cu toate acestea, există unele cazuri în care pot fi destul de agresivi, mai ales dacă simt că teritoriul lor este amenințat.