| xSunandMoonx a întrebat:

Se sarbatoreste hallowen-ul la noi in tara?

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Chiar daca este o sarbatoare americana, si cativa dintre romani o sarbatoresc.printre acei cativa sunt si eu.

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Normal! este o sarbatoare internationala acum.
multi zic ca in america doar, dar acum s-a schimbat treaba! Halloween este o sarbatoare de origine americana, a fost inventata de ea dar asta nu inseamna ca nu o putem sarbatori si noi! Ca si cum ai zice ca americanii au inventat Coca Cola ( zic si eu un ex) si asta inseamna ca noi nu avem voie sa bem cola?!?!?! este ceva aiurea! de aceea acum se zice ca Halloweenul este o sarbatoare internationala. Eu maine am organizat o petrecere de halloween si nimeni din invitati nu au refuzat! cine inca nu a aflat noua forma de sarbatoare adica halloween sa citeasca aici!

| Raducu1 a răspuns:

Daaa.dar nu prea e bagata in seama, nu e asa importanta ca in Marea Britanie sau SUA.

| romanaols a răspuns:

Nu. In America clar se sarbatoreste.

| Alinuu24 a răspuns:

Da, dar nu ca in America sa te plimbi din casa in casa dupa bomboane laughing). Asa la gradinita, scoala, liceu da...o petrecere, dar nu mai mult :*.

| xBubbleh a răspuns:

Nu, totusi eu cu prietenele mele o facem din distractie si totusi facem ceva.
xd

| AndreeaCojo a răspuns:

Se dau doar petreceri de halloween, dar nu este o sarbatoare in Romania.

| delyamarya a răspuns:

La noi nu se prea sarbatoreste doar cine vrea adica ii place il poate sarbotori dar asta este o sarbatoare Americana! Funda?