| aitoatainimamea a întrebat:

Un curs pentru fete in care sa se castige bine? Eu ma gandeam inspector resurse umane

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Însoțitoare de bord. Dacă arați bine, ești înaltă, carismatica, știi engleza, știi sa înoți și ai bani de școala eu zic ca e cea care merita cel mai mult. Călătorești mult si ai si salariu destul de mare.
La resurse umane nu știu cât de mult ai putea câștiga, in plus nu e o meserie sigura neavând studiile superioare necesare, nici locuri de munca nu prea mai găsești.
Alte opțiuni ar fi ceva legat de beauty cum ar fi make up, coafor, manichiura, gene false, Cosmetica, diferite tratamente, masaj.
Altele: bucătar, cofetar, recepționer, ghid turistic etc. Dacă găsești o meserie pe care ti-ar plăcea sa o faci și ai și talent și te pricepi atunci o sa îți fie ușor.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ajungi inspector de resurse umane, trebuie s afaci o facultate de resurse umane si in cativ ani de mmunca, si cu experinta deja, poti sa prinzi un post de inspector.
Cursurile nu ajuta la nimic, doar la munca de jos, in nici un caz la functii de inspectori!