| Byanka_6376 a întrebat:

Un yorkshire terrier cumparat mai bine de la un crescator sau pet shop?

Răspuns Câştigător
| FlaviuZz a răspuns:

Crescator pentru ca iti da detalii, diete(hrana cu care l-a tinut pana acum) si toate indicatiile necesare...
La pet-shop nu stiu nimic poate despre el

Eu zic sa-l iei de la un crescator si o sa iesi in Avantaj!

PS:si eu am terrier. dar e de vanatoare big grin

Sper ca te-am ajutatwinking
Funda love struck

6 răspunsuri:
| ExtraSakadat a răspuns:

Crescator.

| Alynutzaaa a răspuns:

Cel mai bine e de la un pet shop deoarece de la un crescator e posibil sa fii inselata in legatura cu provenientza catelusului si originea parintilor sai!

E adevarat ca si intr-un pet shop e posibil sa patesti la fel insa in mare parte inainte sa fie pusi in vanzare cainii sunt consultati de un medic veterinar si au actele in regula! ( Carnet de sanatate )

| Andrei_2426 a răspuns:

Pet shop, pentru ca primesti si certificat de sanatate

| Maryabaii a răspuns:

Pet shop.desi e mai scump, ai certitudinea ca e sanatos si are toate vaccinurile facute

| Byanka_6376 explică:

Dar de la un pet shop costa mai mult decat de la un crescator...cand o sa mi-l cumpar mai bine il iau de la un crescator deoarece ii cer sa-i vad parintii catelusului (o sa vin insotita de un medic veterinar), o sa vad in ce conditii a trait...si costa mult mai ieftin! Mersi Dark!

| Doglover2 a răspuns:

Nici una nici alta...Parerea mea e ca orice caine e bun daca il iei de exemplu de pe net. Daca il iei de la crescator, is mari sanse sa fie bolnav cu stiu eu ce.De la pet-shop nu stiu, dar cred ca cel mai bine e sa iei de la cineva in particular.

BAFTA