| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Am gasit o pasare pe sosea era sa fie calcata de o masina! este pui are pene si putin puf, nu merge, are capul gri inchis, corpul gri inchis cu o tentativa de albastru (straluceste putin in albastru), aripile gri inchis, ciocul gri mic si sulbtire, coada gri si putin mai sus de coada are alb, sub burta, gat si cioc e cu alb, ochii sunt negri si rotunzi putin ovali pe lateralele capului, pe aripi are foarte putin alb, piciorusele au un fel de puf alb. Ieri i-am dat putina branza cu malai (era seara si magazinele erau inchise) si azi i-am cumparat viermusi si i-am dat 3 VIERMUSI. Apa ii dau dintr-o seringa fara ac. Cand simte apa pe cioc o inghite, dar la mancare trebuie sa ii deschid ciocul care e foarte mic. Are aproximativ 10 cm. Vreau sa stii uce pasare este si la cat timp trebuie sa-i dau de mancare. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| kind4r a răspuns:

O poti duce la veterinar.Acolo o sa iti zica ce pasare e, cum s-o hranesti (cu ce sa o franesti) o vaccineaza alea alea.

Imi pare tare rau de pasarica ta, daca nu o salvai putea ajunge in stomacul unei pisici.

Daca nu iti place raspunsul meu nu e neaparat sa imi dai fundita, ma multumesc cu faptul ca ti-am dat un sfat cat decat folositor.

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu are sanse sa traiasca!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am aflat ce este! E randunica, coada incepe usor sa se bifurce! Acum a are mica. Si o am de cateva zile. Vrea sa stea numai la mine. Multumesc si tie LoveBieber! Acum stiu ce sa fac daca gasesc o cotofana.

| dende95 a răspuns:

Pare a fi pui de ciocanitoare, cat despre hranit...o hranesti pana se simte bine si o sa poata zbura singura!

| Saveanu_Laura_1960 a răspuns:

Cabinetul Tetravet vă ajută. Domnul doctor Tudor Laurențiu vă poate ajuta