| razvilol a întrebat:

Urgent pentru crescatori de papagal. Am 4 nimfe 2 dintre ele au inceput sa faca oua de duminica iar celelalte 2 au inceput de miercuri problema e ba perechea care s-a pus in nainte nu ii lasa pe ceilanti in cuibul care au depus oua intraa peste ei si ii bate. i-am multat tot cu oua in alta cusca oare o sa mai stea pe oua?

in voliera aveau cuiburi difetite si acum i-am mutat in alta mai mica da nu stau pe oua stau afara au numai 2 oua. Oare o sa se puna in napoi sau pun ouale la colcitoare? si cresc pui cu mana?

1 răspuns:
| Andreutza04 a răspuns:

Daca ouale se racesc si stau neclocite mai mult de o zi sau chiar mai putin, pot sa spun ca din ele s-ar putea sa nu mai iasa puilaughing Poti sa le pui si la clocitoare in cazul in care nu stau pe oua si cand ies sa ii pui cu ei, poate se acomodeaza, acum depinde de papagali. In cazul in care nu se acomodeaza esti nevoit sa ii cresti tu. Sper ca ti-am fost de ajutor!happy