| Gabriela_2712 a întrebat:

Vreau sa comand niste produse din alta tara (Germania ori Anglia)..mai precis balene metalice si inchizator pentru corset, deci e vorba de un colet usor. Peste tot zic ca nu se fac responsabili de eventualele taxe la livrare. Probabil e vorba de taxele care se aplica atunci cand un colet intra in tara sau nu stiu ce. Eu vreau sa stiu cam cat ar fi taxele acelea. Ce cumpar eu cu tot cu livrarea costa 14 lire. Nu as vrea sa ma trezesc cu nu stiu ce minuni de plata in plus. Daca stie cineva va rog sa ma lamuriti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Armodar a răspuns:

Eu locuiesc in Austria si mai de fiecare data comand din alta tara... nu ai nici o taxa suplimentara deoarece si Anglia si Germania sunt in comunitatea europeana; ei isi trec aia pe site in caz ca tu comanzi din ucraina de exemplu, pentru ca acolo ai plati si taxe vamale (bineinteles depinzand de valoarea declarata) - dar pentru tine ca cetatean european nu e nici o taxa

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca in cele 14 lire intra pretul produselor + pretul expeditiei( curier, posta) atunci acesta este costul final. Nu vei mai plati si taxe vamale tocmai din motivul explicat de userul Armodar.
Numai bine!