| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa il conving pe tatal meu sa-mi cumpere un caine pichinez si nu reusesc deloc ce metode de convingere cunostety?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marrcellutza si eu am pichinez! este un catelus adorabil si este un adevarat prieten al omului! IN primul si-n primul rand trebuie sa ii demonstrezi tatalui tau ca esti responsabila, adica sa ii dai o viziune zi si u ca o sa ili pimbi ca o sa ii cumperi din bani tai mancare si jucari, dupa aia daca nu ili intereseaza roaga-te de el mult mult si scoate despre aceasta rasa adorabila informatii de pe net arata-i ca sti de ce are nevoie! succes, merita!

5 răspunsuri:
| MihaLoveYou a răspuns:

Pai fa cum ai facut si cu chitara, cere de paste sau de ziua ta un catel, ca te stiu eu ca esti responsabila si cu laptopu ai avut grija de elwinking.

| oranya a răspuns:

Pai in primul rand arata-le ca pot avea incredere in tine si gandeste-te daca chiar vrei sa ai un caine. Dupa cum probabil ca iti dai seama, nu e un accesoriu doar, are o gramada de nevoi si o sa fie nevoie sa-ti sacrifici mult timp pentru el si nu numai.

| catel a răspuns:

Pt a primi un raspuns corect din partea noastra si nu unul asteptat de tine, ar trebui sa stii :
*cainele nu este o jucarie, este o fiinta
*are nevoie de plimbare, apa curata, mancare si multa atentie
*are nevoie de rabdare si nervi de otel cateodata, din partea ta pentru a-l invata ce este bine si rau
Crezi cu adevarat ca o sa ai timp pentru acest animal credincios omului? Crezi ca o sa-l poti pune pe primul loc in ce priveste timpul tau liber, care si asa cred ca este putin? Gandeste-te te rog inainte de a lua o decizie gresita si sa faci acest animal sa sufere.

| finalflash a răspuns:

Sau mai bine 2

| meonix a răspuns:

Pritenele mele acu catelusii parintii iau lasat; am nevoie de un prieten(catelus)am grija de el; daca o sa faca o nebunie o sa ma pedepsesti eh nah si la mine e la fel tata accepta da mama nu crying succes