| Deeaa a întrebat:

Ziceti-mi niste nume de catei in afara de Azor big grin cu cat mai multe si mai frumoase cu atat mai aproape de funda

Răspuns Câştigător
| Justmeandmysmile a răspuns:

Http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-catei-4.html un site intreg cu nume.Bafta la ales!

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ax, Max, Hugo.
O zi cu zâmbet să ai!

| cățelușa56 a răspuns:

Biscuit suzi Lucky Chocolaty Milkie

| ღAnonimღ a răspuns:

Mie imi plac:
Max,
Jewel,
Bruno,
Willy,
Molda(citeste legena "Dragos-Voda"!),
Bella,
Dixy
Rex
Casper
Alpha
Alberto
Alfred
Boby
Baxter
Chip
Fiona
Felix [inseamna "fericire" dar e si un nume frum de catelus:X]
Kelly
Jade
Oscar

Lord John [super]
Scot
Rocco
Toby

EU le-am ales pe cele mai frumoase de pe aici. Acum depinde ce gusturi ai. Mai moderne (jewel, Lord John), sau mai vechi, asa (Rex,Bobby, Azor, Grivei)

@denistt : Garfield e nume de motan, nu de catel!laughing :*

Sper din tot sufletul ca te-am ajutat! Pupici:*!

| vader a răspuns:

Kidu

| denistttt a răspuns:

Nume de catei cu litera A :

Aladdin, Alastair, Alberto, Alda, Alden, Aldo, Alexander, Alexis,Alfafa, Alfonso, Alfred, Ali Baba, Alonso, Aloysius, Alpaca, Alpha, Alto, Alvin, Amadeus, Amigo, Amos, Andre, Andrew

Nume de catei cu litera B :

Bobi, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beau, Beauregard, Becker, Bedouin, Beefcake, Beelzebub, Beethovn, Beetlejuice, Beggar, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley Bert, Bertie, Bianco, Bigfoot, Biker, Biko, Bilbo, Bill, Billy, Bing,

Nume de catei cu litera C :

Carter, Coal, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chump, Chunk, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Claudius, Clinton, Clive, Clyde, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de catei cu litera D :

Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson ,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle,

Nume de catei cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de catei cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier,Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de catei cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru,Gusy, Gussie, Gordo

Nume de catei cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de catei cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de catei cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de catei cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de catei cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho, , Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de catei cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de catei cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de catei cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de catei cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de catei cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson,Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried,Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence, , Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de catei cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de catei cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

| denistttt a răspuns:

Cutu, Grivei, Azorel, Rex, Bruno, Bubico, Linda - exista o multitudine de variante pentru numele unui catel. Mai nou, proprietarii de animale opteaza pentru nume mai ciudate precum: Bellyflap, Abdon, Haber, Dunley, Jewels sau Nymph

| Jony123 a răspuns:

Bobita, Baioatul, Lupu', Lupusor daca e mai mic!

| Angels a răspuns:

Nume de caini cu litera A:

Ari, Aron, Abot, Aber, Abineri, Abrahalm, Adam, Adason, Amiral, Adolphi, Aelsop, Aladin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat,Aristotel, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.

Nume de caini cu litera B:

Bubico, Bobbi, Buny, Baner, Baker, Baron, Bary, Barty, Bartho, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Bethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Benet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blacky, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogar, Bogie, Bojangles, Bondy

Nume de caini cu litera C:

Cicero, Cairo, Caloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmi, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos,Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Col, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conad, Costay

Nume de caini cu litera D:

Dora, Dinos, Dingo, Davinci, Dolly, Daile, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo,Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude, Darky

Nume de caini cu litera E:

Eliot, Enzo, Edgars, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everet

Nume de caini cu litera F:

Falco, Fiona, Fangi, Faty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Frank, Franky, Frazier,Fred, Freud, Fridai, Fritz, Frog, Frogy

Nume de caini cu litera G:

Grivei, Garpy, Giany, Gaspar, Genie, Grace, Garfi, Gogy, Gupy, Gafer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, Ghost, Gideon, Giligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Guliver, Gun, Guri,Gusy, Gussie, Gorido

Nume de caini cu litera H:

Hapy, Haser, Harpi, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathclif, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

IIsabella, Ira, Iris, Irina, Irony, Iron, Irene, Irving, Ista, Isis, Irish, Irma, Isadora, Irisa, Ismael, Indor, Isis, Irwin, Irons, Isac, Isis, Island, Isuzu, Isolda, Ivan, Israel, Ives, Ivy, Italian, Izard, Islam, Indiana, Isolda, Ivory, Ivana, Icaria, Icelus, Icon, Idabel, Idiom, Idle, Icky, Icaria, Ibiza.

Nume de caini cu litera J:

Jadie, Jely, Jeani, Jack, Joys, Jade, Jack, Jackson, Jager, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jug, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jonsi

Nume de caini cu litera K:

Kid, Kely, Keno, Konto, Kenya, Kuki, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Koll, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kip,

Nume de caini cu litera L:

Lord, Laker, Levis, Lexis, Ladie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lillac, Leo, Lotus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de caini cu litera M:

Maduro, Magie, Mamby, Macho,, Mack, Mackenzie, Macmilan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, Mc, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Mudles, Murphy,

Nume de caini cu litera N:

Napy, Niko, Nuny, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de caini cu litera O:

Oreio, Onet, Ozy, Ora, Olliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othelo, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de caini cu litera P:

Pity, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Pets, Pedler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Piere, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princes

Nume de caini cu litera R:

Rex, Ranger, Rafy, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Rick, Rigby, Riley, Rin, Ringo, Ripley, Roby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runer

Nume de caini cu litera S:

Shooteri, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson, Scoot, Scotch, Scoty, Scoundrel, Scroge, Senior, Sergeant, Setih, Shah, Shallimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Shoter, Sigmund, Simbia, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snopy, Socrate, Solldier, Sorcerer, Speed, Spence,, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de caini cu litera T:

Tedy, Tenyson, Teror, Tery, Thatcher, Theosy, Theodore, Trhief, Thinng, Thomas, Thumpers, Thunder, Tigger, Titan, Tag Titian, Tittus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tisar.

Nume de caini cu litera W:

Waldo, Wily, Wags, Walace, Wallter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, Wiliam, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

X

Xelma,Xifo,Xena,Xexy,Xina,XeX

Y
YAK – YANA – YELLOW – YODA – YOJI – YODA – YOKO – YORK – YORKI – YOUCKY – YOUMY – YOUPI – YURI – YOUYOU – YUKY – YUKA - YUK – YULLI – YVY – YUMMY – YOOPY – YUUPY – YAYA - YOGI – YETI – YASOU – YANNI – YIPPIE - YAKI
Z
ZACK,ZAIRE,ZEBU,ZEKE,ZELDA,ZELIG,ZEPELLIN,ZEPHYR,ZEPPO,ZERO, ZEUS, ZIGGY
ZIPPITY

Eu i-am dat la catelul meu numele: Luki pentru ca numele meu incepe cu L si numele cainelui este cu L

| TraficantaDeCapshuni a răspuns:

Pe catelusi mei ii cheama Bella,Linda,Terry,Peticel,Shakira, Blondi, Betoven sunt foarte tari numele ^^ si nu am dat copy paste ca alti big grin