| lovelycristal a întrebat:

Ajutati-ma va rog! acum am parul castaniu mediu...si vreau sa ma vopsesc roscata, am cumarat vopsea de par rosu aprins
Vreu sa stiu cum o sa iese, adica o sa ieste rosu inchis sau deschis?
Daca se poate si imagini sau video, Multuu :*

4 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

Intotdeauna pentru a obtine o nuanta mai deschisa decat cea initiala parul trebuie decolorat! Nuante intense poti gasi aici www.pisica-neagra.ro

| xBya a răspuns:

Iti va iesi un roscat inchis, abia observabil, doar la lumina puternica se va vedea ca e vopsit. Asta daca nu iti decolorezi parul. Daca il decolorezi, iti va iesi o culoare mai deschisa, dar iti arzi parul prin procedeul asta si poate iti va parea rau mai incolo.
Vezi, poate te ajuta asta http://www.youtube.com/watch?v=GtS3WMJJvYs&feature=youtube_gdata_player

| Alinuta28 a răspuns:

Buna,daca parul tau este deja vopsit iti va iesi un roscat mai inchis, dar daca este parul tau natural iti va iesi un roscat destul de deschis, nu foarte deschis.

| Frutella a răspuns:

Daca te vopsesti pe parul tau, asa cum este acum, iti va iesi roscat inchis. Daca vrei rosu aprins trebuie sa te decolorezi inainte un pic.