| gabriella12 a întrebat:

Ajutor,TPU! In urma cu aproximativ o saptamana mi s-a furat portofelul din autobuzul 163, statia Mehadiei. Am fost la politie, am declarat buletinul FURAT (cea mai mare greseala), am facut zeci de drumuri la sectia de politie si inca nimic. Am blocat si cardurile, dar tot gandindu-ma la vreo solutie mi-am dat seama ca autobuzele (cel putin 163) au camera video. Daca aceasta ar fi funcționabila, ar exista cel putin 10% sanse sa il prind pe hot. Intrebarea mea este : Cum pot solicita verificarea inregistrarilor video din autobuz? Precizez ca stiu ora la care autobuzul a plecat de la capatul liniei, ziua, statia, numarul autobuzului, etc. Dau funda! Va rog!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mai pus aceasta intrebare in 19.09. si ti-am raspuns. Daca nu mi-ai vazut raspunsul il repet aici:
"Solicita o adeverinta de la politie ca ai reclamat furtul si du-te sa-ti faci o alta CI.
In legatura cu camerele video poti cere politiei sa le verifice."

| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa renunti la poseta si sa ti mana in buzunarul unde bagi portofelu, regia de transport nu se va lecui sa iti arate inregistrarile video probabil nu merg camerele cine stie