| Sm0K3s3 a întrebat:

Am achizitionat de curand un laptop de la Asus si vreau sa stiu daca pot schimba placa video la el, sau daca pot scoate bateria din el. Aici este link-ul cu inormatio despre laptop
http://m.emag.ro/......DN1F5BBBM/

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

La orice laptop numai ramii si HDD-ul il poti schimba sau marii! Celelalte se pot schimba impreuna cu placa de baza! De ce numai asa? Pentru ca toate componentele sunt sudate pe placa de baza, deci nu se vand componente noi pentru laptop-uri doar de la vreo alta ragalie daca scoate cei de la service si il pune in al tau, dar asta dureaza cam mult si cei mai multi nu se complica cu asa ceva iar daca totusi e unul care iti face iti ia atatia bani ca pe unul nou + manopera!
Ti-am zis toate astea ca sa stii cum sta treaba. Bafta!