| DanceIsMyLife a întrebat:

Am auzit ca se fura copii ppt organe. km pot evita acest lucru? adica ce ar trebui sa nu fac?

Răspuns Câştigător
| Gumitzza5 a răspuns:

Fereste-te de metrouri, de dube sinistrelaughingstraight face.vb serios.
Nu sta pana tarziu afara desi e tentatsad.S-au poti sa stai cu gasca in fata blocului la o cola si niste semintelaughingkiss.Si fereste-te de oameni mari(grasi) care au fata de infractori...Ai grija si baftakiss

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

De unde ai auzit? --- ti-a spus mami, tati?

Apache
| Apache a răspuns:

...inchide-te in dulap!
acolo nu o sa te gaseasca!
*btw... daca inca nu ti-ai dat seama.nu o sa te fure nici dracu.*

Răspuns utilizator avertizat
| Roxett a răspuns:

Pai sa nu te duci de buna voie cu necunoscuti pentru nu stiu ce promisiuni; sa ai grija cu cine umblii si mai ales daca te duci la bar, club etc atentie la bautura sa nu ti se puna droguri sau alt ceva. incearca sa eviti locurile npopulate si intunecoase...

| Catherine a răspuns:

-in primul rand ar trebui sa nu umbli seara pe strazi ...mai ales intunecate
-sa nu intri in vorba cu persoane necunoscute, sa nu le dai detalii despre ce faci tu, unde locuiesti si chesti strict personale

happy

| EuNuTu a răspuns:

Stai linistit/a...

| daniel94d a răspuns:

Nu te lasa pacalit cu ceva anume

| AnaBlackVampire a răspuns:

Buna!

Din pacate nu poti preveni lucrul asta! Trebuie doar sa nu umblii noaptea pe strada si chiar si in timpul zilei sa fii insotita de un parinte/prieten/coleg... Exista multi oameni rai pe lumea asta si mai ales in Romania. Ai grija cu cine vorbesti si in ce grupuri intri. Nu-ti fie prea teama dar nici nu te lasa dusa de val.

Bye! :X

| lynes a răspuns:

Tu ai grija sa nu te urci in masini straine,evita cat mai mult intunericul noaptea,nu merge pe strazi intunecate singura, nu vorbi cu strainii si daca o fi scris sa se intample, tot se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te lasi pacalit de ofertele diverse si atractibile ale necunoscutilor sau in zilele nestre si a prietenilor(mai indepartati)

| Afgshhakakl a răspuns:

Eu stau in ferentari si am auzit dl unii prieteni ca aici au avut loc aceste lucruri. Intr-o seara stateam cu prietenii si a oprit o duba langa noi. SPeriati, am intrat in curtea unuia dintre prieteni. Cand ti se intampla asa ceva, striga dupa ajutor! sau intra undeva unde este multa lume happy

| dany7300 a răspuns:

Sa nnu umblii seara singur pe strada sau pe dupa blocuri si sa te feresti de masinile suspecte. funda plzz

| Vali25 a răspuns:

Imi pare bine sa vad pe cineva ca se intereseaza te asa ceva happy
Pai nu trebuie:
-sa nu umblii dupa ce se intuneca singura sau chiar si ziua prin locuri nepopulate decat in grupuri sau insotita de un adult, in majoritatea cazurilor sunt cautati copii intre 9 si 15 ani si sunt deghizati in doctori/politisti/preoti sau chiar te ademenesc cu ceva