| Karol1877 a întrebat:

Am niste poze pe PC (.jpg), merge sa le las in.jpg pentru a le pune pe stick, ulterior a la scoate "fotografii", sau sa le schimb extensia?
Si cum procedez mai ales, doar le pun pe stick apoi le dau la un salon de fotografii?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai de ce să schimbi extensia, decât dacă vrei să nu mai poți accesa (temporar) acele fișiere.
Le pui cum sunt și mergi la prăvălia care le imprimă pe hârtie (sau pe ce ai tu nevoie).

| PainTech a răspuns:

Daca ai deja poza in jpg mai bine o lasi exact asa.

Răspuns utilizator avertizat