| andulovecrazy a întrebat:

Daca o fata de la mine din clasa are media 9.50 iar a doua pe clasa are 8.40 are vreo sansa sa ia premiu?

Răspuns Câştigător
| marya868686 a răspuns:

Daca a2-a din clasa are 8, 40 va primi locul 2, dar este regula sa se dea premiul de la media de 9, dar la unele scolii se da si de la 8 sau 8, 50. funda?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde

In scoala mea se ia
-premiu' I de la 9.75 in sus
-premiu' II de la 9.50 la 9.74
-premiu' III de la 9 la 9.4
In scoala unui amic ia premiu' I cine are cea mai mare medie
In scoala varei mele ia premiu I doar cine are 10

| alinm a răspuns:

Eu stiam ca de la 9, 5 la 10 premiul I, de la 9 la 9.49 locul 2, de la 8.5 la 8.99 locul 3, iar 8-8.49 mentiune.

| JellyBean12 a răspuns:

Aici depinde de fiecare scoala, normal ar fi sa ia premiul 2