| UltimateFlame101 a întrebat:

Am o mare problema... de la un timp computer-ul meu nu imi mai citeste deloc microfonul de la casti... dar inainte mergea perfect si nu cred ca are microfonul ceva deoarece l-am verificat de nenumarate ori. VA ROG AJUTOR

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

1.Vezi sa fie pornit.

2.Baga-l intr-un alt calculator sa vezi daca merge, daca merge e din cauza calculatorului tau, daca nu merge e din cauza microfonului.

3.Dezinstaleaza driver-ul si instaleaza-l iar.

| BlaDe17 a răspuns:

Testeaza microfonul la telefon ca sa fii sigur ca nu are nimic si verifica in spatele pc-ului poate nu e pus bine in mufa.

| UltimateFlame101 explică (pentru BlaDe17):

Am facut asta inainte sa pun intrebarea

| Adiiordache a răspuns:

Testeaza-l pe alt pc, se poate sa se fi intrerupt cablul.