| benga94 a întrebat:

Am primit o oferta de lucru dinafara, am 20 de ani si n-am lucrat niciodata,oferta e pe undeva in legatura cu marmura nu stiu de pus de ceva de genu sa lucrez cu marmura, ce pareri aveti e greu? habar nu am despre cei vorba da cam trebuie sa plec ca n-am incotro in tara nu gasesc nimic de lucru dati-mi si mie o idee un sfat cam la ce sa ma astept cei care stiti care cum sta treaba, dau si funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa cercetezi bine problema inainte de a te baga. Si mai ales, sa ai grija sa nu te traga in teapa. Cand spui marmura, imi inchipui ceva munca fizica.
Daca cumva poti, sa te imprumuti, sa iei niste bani (euro) cu tine, cat sa iti ajunga in caz ca totul e teapa si trebuie sa te intorci in Romania. Ca altfel te pot exploata aia pana nu mai poti. Trebuie neaparat sa iei bani cu tine, sa fii asigurat.

| Zabbyel a răspuns:

Daca ai cazare mancare asigurata du-te nu rata sansa. daca trebuie sa platesti chirie etc... vezi in functie de salariu daca se merita sau nu sa accepti. g00D luck!

| CantamSiColoram a răspuns:

Sunt in It. de 7 ani. Treaba cu marmura, depinde ce lucru. Adica e impartita in mai multe sectiuni. Poate trebuie' sa o cari, sa o tai, sa faci modele. Daca e de carat marmura, e greu dar se plateste bine. Sa tai marmura sau sa faci altceva e mult mai simplu. Langa Roma, unde locuiesc eu, se fac lucrari cu marmura si stiu cum e.