| ionutzzz_4835 a întrebat:

Am si eu o problema cu driverul la placa video ATI Radeon hd 2400 pro. De cate ori joc un joc.imi apare acea eroare sacaitoare cu VPU REcover...nu stiu ce sa-i mai fac am incercat de toate... Poate ma puteti ajuta candva.
Uitati despre ce este vorba: http://imageshack.us/photo/my-images/850/erorrr1.jpg/

Răspuns Câştigător
| Mishoo a răspuns:

Salut! poate fi din mai multe cauze. 1) supraincalzire - trebuie verificat daca mai functioneaza coolerul de pe ea, sau trebuie curatat. ori mai adaugi un ventilator de carcasa, daca nu ai deja 2) sursa sistemului are puterea prea mica, placa video "papa" mai mult, decat poate da sursa. 3) frecventa la care e setata sa ruleze placa e prea mare. Aici gasesti multe detalii cum poti face cele mai bune setari pentru ea http://www.tweakguides.com/ATICAT_1.html

1 răspuns:
| ionutzzz_4835 explică:

Cooleru functioneaza perfect.nu mai am nici un ventilator de carcasa pe el...doar multe radiatoare pe placa de baza si unu pe placa video.E ciudat ca la Vista nu facea asa ceva.si e nou nu am schimbat nimic la ei