| ccczzz a întrebat:

Am si eu o problema in nero start smart. Cum fac sa selectez DVD ca sa sa trag/copiez pe el.
ps: http://img26.imageshack.us/img26/3792/53252881.jpg

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pasii de facut:
- selectezi tipul discului: CD sau DVD (sus)
- selectezi COPIERE CD sau DVD (vezi meniul ce apare la icoane
- introduci discul
- faci copia discului pe HD (reglezi sa se stearga dupa scriere + verificare!)
- scrii imaginea discului de pe HD pe discul nou, gol, in cate exemplare ai nevoie
De mentionat ca, unele discuri protejate (ex. jocuri, filme) nu se pot copia.
Nu este recomandata copierea directa de pe un disc pe altul, chiar daca ai disponibile 2 unitati de CD / DVD pe calculator, deoarece orice mica problema de citire strica inregistrarea (ex. zgariere, amprente)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o interbar cum fac sa copiez filme care sa se vada pe dvd cu titrate cu nero acesta?

| ccczzz explică:

Ma, am intrebat cum fac sa selectez cd sau dvd (nu apare sus) ps: rezolvat