| lungu_4239 a întrebat:

Am si eu un laptop packard bell care are 2 gb ram, placa video de 256 mb dar are o frecventa foarte buna, un procesor amd turion 64 de 1.9 ghz si am uitat sa zic ca placa video este nvidia geforce. Am incercat pana acum de mai multe ori sa-mi instalez fifa 2011 si nu stiu de ce nu merge si imi da o eroare si nu stiu de ce. Multa lume mi-a zis ca trebuie sa-mi mearga. Ce este de facut ca sa imi mearga? Va rog mult ajutati-ma. Trebuie sa stiu urgent. Multumesc. FUNDOIII.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde ce placa video ai, chiar daca e de 256 poate sa fie printre placile pe care nu merge fifa 11

| bistriteanul a răspuns:

Laptop-ul nu e facut niciodata pentru jocuri! Daca vrei sa te joci mai mult iti recomand un PC care sa aiba procesor Dual-Core macar... Nu-ti merge FIFA 2011 fiindca frecventa de 1.9 GHz a procesorului e prea mica si nu e Dual/Triple/Quad/Six-Core... De asemenea, placa video ar trebui sa fie macar de 512 MB sau chiar si 1 GB daca se poate!

| InspectorGadget a răspuns:

Nu am auzit de packard bell
ai incercat sa spui packard Dell
cat despre Fifa iti trebuie macar 800MB la placa video

| vasileaf a răspuns:

Ceva probleme cu Directx, banuiesc; la mine merge perfect dar am 4 Gb ram