| sumer67 a întrebat:

Am un calculator si am inteles ca am placa de retea incorporata dar cum fac sa imi dau seama ca merge sau cum o activez?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Simplu,introdu in mufa conectorul LAN internet. Apoi du-te in Control panel, deschide-l si acolo da 2clik pe Network Connections apoi acolo ve gasi Local Area Connection pe care dai 2 clikuri.Creazati un shortcat pe desktop sa ai la indemana activarea internetului.La activare iti va aparea in dreapta jos linga ceas 2 mici monitoare suprapuse, semnul ca internetul este activ, daca apare un triunghi peste ele este semn ca nu ai introdus mufa sau nu este in regula setarea.Succes

| traveler a răspuns:

Daca iti face figuri placa LAN incorporata, o poti inlocui prin adaugarea alteia in soclul pci al placii de baza( in oricare este liber ). Orienteaza-te la o placa comuna LAN gen realtek gasesti usor driverul necesar.Succes