| bittersweet_8092 a întrebat:

Am un dinte iesit din gingie, ca la vampiri. laughing
Daca ma duc la dentist ce-mi face? Mi-l scoate?

14 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Nu îţi scoate nimeni dinţii, probabil îţi va da aparat dentar. ^^

| F_5241 a răspuns:

Salut!
Depinde, este posibil sa-ti spuna ca vei avea nevoie de aparat dentar pentru al pune la loc ( desigur, daca nu este alt dinte pe locul sau si daca are loc)
Sper ca am fost de foloswinking

| Ana-Maria94 a răspuns:

Alta solutie nu prea vad sa existe, adica daca nu era iesit poate mergea tratat, dar daca arata urat si te deranjeaza cred ca trebuie scos, sa nu-ti fie frica, iti face anestezie si n-o sa simti mai nimic si nici inestezia nu doare.succes

| campanario a răspuns:

Ammmmmmm. Dintele normal iese din gingie big grin. Nu iese din creier de exemplu tongue. Pai cu aparat dental se poate corecta, daca e mai lung, poate sa ti'l imbrace happy. Eu am avut, un dinte rasucit, si mi l-a imbracat. Sunt multumita de rezultat. Succes.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu cred ca are ce sa-ti faca. Mie mi-ar fi placut sa-l am asa. :X

| Alexxe a răspuns:

Da, este probabil, pentru ca este un dinte care nu are ce cauta acolo,

| cristina a răspuns:

Da

| OanaG a răspuns:

Asa a avut fratele meu in partea de sus!
Du-te la dentist si ti-l scoate nu sta asa, un dinte ca ala poate declansa o infecte pentru ca, doi dinti sunt in aceeasi legatura!

Ti-l scoate, ca sa nu te doara ii zici sa-ti faca o injectie sau te da cu un spray!

| Psycho a răspuns:

Nu. o să ţi-l ridice mai sus şi pe cel din partea cealaltă. ca să ai o dantură simetricăbatting eyelashes laughing

| nexa a răspuns:

Dap trebuie sa ti. l scoata si eventual iti va pune aparat dentar daca doresti sa ti. i indreptebig grin! ^^ pentru extractie iti va lua aproximativ 50 de lei![ atat mi. a luat miehappy ]Good luck!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine fugi la dentist nu mai sta pe TPU ca stia nu-s medici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in nici un caz, te pozeaza sa te dea in cartea recordurilor

| lola_2540 a răspuns:

Pai.si eu am avut aceeasi problema. daca acel dinte de vampir este deasupra unui alt dinte(cum a fost la mine) atunci ti-l va scoate pe cel de dedesubt, apoi vei purta un aparat care il va aseza pe cel ramas in locul celui scos.(cel putin asa am facut eu, si s-a aranjat foarte bine)acum depinde, daca abia a inceput sa creasca s-ar putea sa ti-l scoata pe acela, eu m-am dus prea tarziu la dentist si a fost mai complicat.asa ca mai bine du-te cat mai curand, altfel risti sa iti strici rau de tot dantura.big grin

| Byuuu a răspuns:

Depinde, poate să-l scoată. sau să iţi puna un aparat dentar. sfatul meu este sa mergi la dentist.nu iţti face griji.totul va fi bine.dentistul nu va face nimic din ce nu vrei tu:*