| anonim_4396 a întrebat:

Am un GB ram, daca as cumpara inca doua placute de unu` fiecare(bineinteles daca as avea spatiu pentru ele) atunci logic ar fi 3 GB, sau cum merge trebuie pot sa-mi iau o placuta care sa valoreze in memorie ca 2 GB si in total cu acel GB al meu in pc sa fie in total 3? cam cat ar costa asa 2 GB inca? dar un procesor mai bun de exemplu un Intel Core? va rog dati raspuns din propria experienta! de unde as putea gasi toate astea si sa nu fie scumpe ca nu as vrea sa-mi arunc banii in pc exagerat mai mult de vrea 5 mil sa nu treaca tot! sper ca ati inteles intrebarea happy

3 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Daca calcul tau e slab din fire, nu o sa se vada diferenta de la 2 la Gb RAM. Spune ce procesor ai acum si poate iti dau vreo idee.

| alecs871 a răspuns:

Pai, poti sa gasesti pe dc-shop. Sa iti iei inca 2 gb... nu cred ca e indicat, probabil ai o placa video pana in 512 MB, si cine stie ce procesor care sa fie egal cu 1 gb. Cel mai bine e sa iti mai cumperi inca o placa de 1gb (e pana intr-un mil) si sa vezi ce mai poti face pe la placa de baza si procesor.

| oanecorleone a răspuns:

Pai doua placi de 1 gb sunt 200RON si cred ca merge sa le bagi pe toate trei si sa faci trei GB