| EmpireStateOfMind a întrebat:

Am vazut mai demult un film pe ProTv, era cu o fetita, mica, blonda cu ochii albastrii, care era la o scoala cu o directoare rea, si era plina de belele fetita, era aventura/comedie. Ii facea farse directoarei, etc. Stiu o faza din film cand directoarea l-a pus pe un elev sa manance un tort intreg de ciocolata. Cine stie cum se numea filmul?

7 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Oo si eu l-am vazut! Era super, nu stiu daca vorbim de acelasi film. stiam ca fetita avea puteri magice. daca aflu cum se cheama trec pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vazut filmul, dar nu maistiu numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca stiu filmul.Acela cand o fetita cu puteri speciale, care putea sa ridice lucruri doar cu mintea si sa le plimbe si din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da l-am vazut se cheama,, Matilda''

| ziggy_7331 a răspuns:

Eu stiu un film de genul asta ...doar ca fetita nu e blondutza si nu are ochii albastrii, MATILDA se numeste filmul.Parintii fetitei erau f superficiali, tatal ei este jucat de Danny DeVito iar Rhea Perlman joca rolul mamei.

| ziggy_7331 a răspuns:

Eu stiu un film de genul asta ...doar ca fetita nu e blondutza si nu are ochii albastrii, MATILDA se numeste filmul.Parintii fetitei erau f superficiali, tatal ei este jucat de Danny DeVito iar Rhea Perlman joca rolul mamei.