| johannes a întrebat:

Am windows 7 si porneste muzica singura fara sa pornesc un program de ascultat muzica; si se aude si coloana sonora dintr-un film. Ce pot face?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP.Aici vezi toate programele care pornesc odata cu windows-ul! Debifeaza ce programe nu vrei sa mai porneasca odata cu windows! Deci repet, pentru inlaturarea lor debifeaza aplicatiile care vrei sa nu mai ruleze la pornirea calculatorului.Vezi va printre ele ai si un player cu un film gen VLC, winamp, BSplayer...

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Incearca asta (pentru ca din windows nu poate fi daca nu ai programat asta):clic dreapta pe my computer\proprietati\setari la distanta\debifeaza "se permit conexiunile..." si bifeaza "nu se permit conexiuni...". Vezi ce aplicatie se executa in acel moment, clic dreapta pe bara de activitati\manager de activitati\aplicatii, apoi utilizatori.

| johannes explică:

Deci lucrez la calculator si porneste muzica de odata fara sa-mi arate ca muzica canta.