| harabagiustefan a întrebat:

As dori sa imi promovez produsele respectiv" oglinzi facute unicat "pe internet, cum trebuie sa procedez :magazin online, site, blog in toata europa respectiv toata lumea, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| silvio a răspuns:

Iti poti face un site gratuit pe www.webs.com, ai o sumedenie de optiuni acolo. am si eu un site pe webs.com si sunt foarte multumit :)
fa-l simplu, fara multe floricele, pune poze si ofera cat mai multe detalii despre produse. pune-i un nume sugestiv si totodata usor de gasit cu google. foloseste tag-uri edificatoare.
daca iti faci cont pay pal, poti vinde direct de pe site, ai optiunea "magazin on-line"
trebuie doar sa muncesti la el, pana il faci cunoscut.

de asemenea, te sfatuiesc sa dai anunturi pe cat mai multe site-uri de anunturi. sunt zeci, sute de astfel de site-uri (gratuite). nu te "arunca" la cele cu plata, nu-ti ofera nimic in plus. dar e bine sa iti actualizezi periodic anunturile, pentru ca sa apara in primele pozitii listate, vor fi mai vizibile asa.

personalizeaza semnatura de pe mail, astfel incat sa apara si site-ul tau, cu link catre el. din curiozitate, oamenii vor da click si iti vor vizita site-ul. nu doar prietenii, ci si cei care iti vor raspunde la anunturile postate pe alte site-uri.
fa-ti o adresa de mail special pentru acest bussines, de ex. "oglinzi. unicat@yahoo.com"

in rest, multa munca pe net, asta e!, publicitatea inseamna efort :), dar si rezultate pe masura, vei vedea.

mult succes, imi plac oamenii cu initiativa.

daca vrei sa mai vorbim, scrie-mi pe privat, ok?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti sa incerci sa le pui si pe eBay, sa vezi cam cum merge treaba.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Incearca cu un blog pentru inceput. Poti apela si la serviciu "adsense" parca... ce iti poate oferi publicitate pe google. In momentul in care cineva deschide pagina google apare reclama ta in dreapta sau chiar sus la cautari... Si nu costa atat de mult. Succes!

| videoblog a răspuns:

Incearca la inceput cu un blog, pe host gratuit gen ablog.ro sau haipa.ro. dupa asta promoveaza blogul in directoare si siteuri gen http://www.bagamare.ro/. vezi ce impact au actiunile tale, iar daca merge ia-ti un domeniu. ro.

| kathessa a răspuns:

Pentru site iti trebuiesc bani. Pe net ai nevoie de publicitate ca sa dea cineva de tine. Vezi ca e un site, se numeste BRESLO si iti poti promova produsele, daca sint facute de tine. Sau incearca pe OKAZII, acolo se vinde orice prin licitatie. Sint seriosi.
Succes.