| boooooring a întrebat:

As dori sa stiu care este importanta protejarii mediului inconjurator?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

De ce trebuie protejat mediul inconjurator? Pentru ca sa traim intr-o lume curata, frumoasa, cu aer curat, fara fum praf, gaze toxice, fara gunoaie la tot pasul, fara ape poluate.Curatenia iti da un sentiment de bine si confort. Flori, alei, bancute, parcuri, izvorase, copaci multi, etc. sunt de preferat unor zone aride si pline se reziduuri si gunoaie.

2 răspunsuri:
| Deea21 a răspuns:

Vrei sa mori? copaci si plantele ne dau noua pxigen daca nu ar fi plantele si copaci am muri big grin