| dami_3059 a întrebat:

As dori sa stiu in Tg-JIU, judetul GORJ sunt cursuri sau postliceala de asistent farmacie avind studii superioare terminate?

3 răspunsuri:
| BUBULINA a răspuns:

Pai e posliceala sanitara omenia

| BUBULINA a răspuns:

Http://www.salva.ro/? ses=0&a=listc&b=3&c=2998

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu are nicio legatura studiile superioare cu postliceala sanitara.
Se numesc cursuri de 6 luni pentru infirmiere ori tu vrei asistent de farmacie. Deci trebuie sa urmezi postilceala sanitara cu profil asistent de farmacie care poate dura 2 sau 3 ani. Este in functie de scoala organizatoare.
Mai este o posibilitate: Universitatea sa aiba o scoala recunoscuta cu studii superioare ca asistent de farmacie.
Intra pe net si scrii direct: posliceala sanitara Targu-Jiu si trebuie sa apara un link cu ea.
Mult succes.
Pa, pa.