| AndreiMoldoveanu a întrebat:

As dori un site cu mersul trenurilor dar nu ca cele pe care le-am gasit eu (nu vreau sa le mentionez ca sa nu le fac o reclama nemeritata), adica sa fie actualizat si sa reflecte recentele schimbari din mersul trenurilor.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Cred că cel mai bun e http://www.infofer.ro. Ieri s-a schimbat mersul trenurilor şi deja site-ul este actualizat.

Intri pe site şi completezi (dau un exemplu): Plecare:Bucuresti Nord, Sosire:Constanta. Dai click pe Căutare. Îţi apare o altă pagină cu cuvântul Căutare mai jos. Dai iar click pe acesta. De-abia de acum poţi naviga cu uşurinţă pe site. De exemplu dai click pe Bucureşti Nord şi obţii pagina cu toate trenurile care pleacă din Gara de Nord. Pe acea pagină, în partea de sus, ai şi sosirile. Vrei traseul unui tren oarecare, dai click pe acel număr al trenului. Astfel poţi naviga cu uşurinţă de la o staţie la alta.