| FlorinMarius123 a întrebat:

Astazi am fost la pizza cu niste amici. pe la 21:30 si dupa am mers pe afara cam pe la 22:30. si ne-am intalnit cu inca 3 prieteni si am mers la un parculet intre blocuri. si jucam adevar si provocare si radeam si un batran pe la 23:45 cam asa a sunat la politie nu ne atentionat sa tacem sau ceva. doar a sunat si a venit politia pe la 00:00 si a zis ca ce ii cu noi aiic si eu am zis ne cerem scuze daca am gresit si o zis unu ca ``scuze ii zici lu` muma-ta cand o jignesti`` ne-o intrebat de nume strada data nasterii le-am dat si ne-a zis ca e tarziu si ca am facut galagie ce se poate intampla?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil a fost doar un avertisment si data viitoare va veni si o amenda

| doctorandus a răspuns:

Depinde ce varste aveti, pana la 14 ani minorii nu raspund penal, intre 14 si 16 ani raspund penal doar daca se dovedeste ca au avut discernamant. Si nu cred ca se vor deranja politistii sa ceara examinare psihiatrica pentru a va amenda pentru tulburarea linistii.

| FlorinMarius123 explică (pentru doctorandus):

Aha ok multumesc... pai man a fost pentru prima data cand vine un politist sa imi cere datele.

| Refresh0 a răspuns:

Chiar NIMIC!

| addyC a răspuns:

Absolut nimic.

| FlorinMarius123 explică (pentru addyC):

Amenda? S-au instiintare la parintii?