| IceCube a întrebat:

Auziti la examenul de astazi la limba romana, nu mai stiu ce exercitiu la subiectul I, spunea ca scriem doua structuri care indica locul, cam asa ceva.
Eu am pus:"Si-n curtea imparatului"
"La curtea imparateasca"
Are ceva daca sunt oarecum la fel? Pana la urma nici nu cred ca mai era alta(eu n-am gasit) si in al doilea rand nu spunea ca acele structuri sa fie diferite.

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Si eu am scris "si-n curtea imparatului".Mai erau si "inaltimile nestrabatute".Dar este bine cum ai scris.Iei punctaj maxim la exercitiul asta :]

| Dennys1521 a răspuns:

Asa scrisai si eu
ce o fii o fiibig grin
doamne ajuta
sa luam toti note mari

| birdie14 a răspuns:

Daca spui ca nu ai gasit si altele, inseamna ca e corect cum ai scris.
Bafta.

| DeathIncarnate a răspuns:

Era si aia cu casa lu baba(a intart intr-o coliba )

| yyyyy a răspuns:

Sunt bune !

| flower236 a răspuns:

Inaltimile nestrabatute, curtea imparateasca, coliba.