| anonim_4396 a întrebat:

BUNA.Am instalat un windows 7 profesional pe un laptop Compaq Presaio. Merge bine dar nu pot face conexiunea la internet prin cablu dar wirlesul merge.In device manager imi apare cu galben.multi imi zic ca e de la placa de retea. unde gasesc un driver pentru COMPAQ PRSARIO V6739 ET ca eu am tot cautat dar poate ca nu stiu eu unde trebuie cautat sint incepator in domeniul asta

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi in windows update! Windows 7 isi ia driverele automat! Poti face toate update-urile obligatorii cu exceptia KB971033 si KB2505438 Ca sa faci update la SP1 intra in Start->Control Panel->System and Security->Windows Update->aici debifezi KB971033 si KB2505438, restul le faci pe toate.

| Palko_Csabi_1998 a răspuns:

Deci: Intrii in Control Panel>>>Network and internet>>>Network and sharing center>>>Set up a new connection or network>>>Connect to internet>>>Set ip a new connection anyway, si de acolo te descurci tu ca este evident... Sper ca tea-am ajutat, BAfta

| barbayany a răspuns:

Problema e ca nu pot face conexiunea la internet prin cablu dar cea prin wirles functioneaza.Am incercat si new conexion anywy dar tot nu merge in devce manager NVIDIAnForceNetworkingController imi apare cu galben.Mi s-a mai spus ca nu am driverul de retea pentru tipul de laptop pe care il am eu(COMPAQ PRESARIO V673OET).Pe ce site il gasesc sau cum sa procedez