| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Am nevoie de niste informatii si pe internet nu prea gasesc. Este vorba despre crestinii din Africa sau crestinismul in Africa, statistici si tot ce tine de acest subiect. Orice informatie ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Love_6750 a răspuns:

De peste 10 ani, pe continentul african au loc periodic, adunari la care participa peste 100.000 de ascultatori impreuna cu sefii statelor respective.Pana in prezent se pretinde ca milioane de musulmani africani, vrajitori si de alte religii au aderat la crestinism.La fiecare evanghelizare au loc vindecari miraculoase ca cele descrise in biblie.Gasiti o multime de informatii scriind numele lui Reinhard Bonke sau Christ for all nation(CFAN).Eu dau cateva exemple.